هلند یکی از کشورهای اروپای غربی است که به کشور آسیاب‌های بادی، دوچرخه، پنیر و گل لاله مشهور است. هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند است که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود. پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکز زدایی بسیاری از وزارتخانه ها و سفارتخانه ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده اند. هلند از شرق با آلمان و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا همسایه است.

هلند عضو اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است و پیمان کیوتو را نیز امضا کرده است. هلند کشور هنرمندان هم هست. بسیاری از هنرمندان مشهور جهان از رامبراند گرفته تا ون‌گوگ، نقاشان معروف، در این کشور زندگی می‌کردند. تقریبا ۲۰ درصد از مساحت هلند را آب تشکیل می‌دهد. در عین حال پایین بودن ارتفاع مناطق خشکی آن نسبت به سطح دریا باعث شده هلندی‌ها سدهای زیادی احداث کنند. این کشور از بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات در جهان بوده و علاوه برآن، مقادیر زیادی گندم، جو و سیب‌زمینی از مزارع این کشور به دست می‌آید.

اکثر صنایع هلند، در شهر بندری روتردام ‌در جنوب غربی هلند متمرکز شده‌اند. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود. جمعیت هلند ۱۷ میلیون نفر است و امید به زندگی در این کشور ۷۹.۱۱ سال است. زبان رسمی هلند، هلندی است که شاخه‌ای از زبان‌های ژرمن محسوب است و به آلمانی شباهت‌هایی دارد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در هلند

علاقمندان به تحصیل دندانپزشکی در هلند بهتر است بدانند که این کشور یکی از بهترین کشورهاییست که میتوانند برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. تحصیل دندانپزشکی در هلند به میزان زیادی با تحصیل دندان پزشکی در کشور انگلستان متفاوت می باشد که البته این تفاوت را میتوان در زمانبندی و مقطع بندی این رشته در دو کشور مشاهده کرد.تحصیل دندانپزشکی در هلند

از مواردی که در شاخه تحصیل دندانپزشکی در هلند حائز اهمیت می باشد زبان تدریس می باشد که در مقطع لیسانس (۳ سال) تمامی مباحث به زبان انگلیسی و یا هلندی تدریس می شود و تعداد دانشگاه های که به زبان هلندی تدریس داده می شود کمتر می باشد که این میزان تدریس به زبان انگلیسی بیشتر برای دانش جویان بریتانیایی در نظر گرفته شده است. نکته ای که در زبان هلندی در مقطع دندان پزشکی حائز اهمیت می باشد این است که تاکید زبان هلندی برای این نمی باشد که فرد پس از فارغ التحصیلی نمی تواند با بیمار ملاقات داشته باشد و بیمار را مورد معاینه قرار دهد بلکه بیشتر این نکته حائز اهمیت می باشد که فرد متقاضی نمی تواند تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خود را به زبان انگلیسی فرا بگیرد. زیرا در این مقطع تحصیل به زبان هلندی خواهد بود.

متقاضیان برای تحصیل دندانپزشکی در هلند باید بدانند که باید حداقل باید دارای مدرک لیسانس چهار ساله، ترجیحا در یک رشته علمی یا مرتبط با سلامت و نمره گذر در آزمون پذیرش دانشکده دندانپزشکی کشور باشند. دانشجویان تحصیل دندانپزشکی در هلند در حین تحصیل درس هایی نظیر آمار زیستی دندانپزشکی، زیست شناسی مولکولی، میکروبیولوژی دهان و دندان، پریودنتیکس، آناتومی سر و گردن، رادیوگرافی دندانی، اکلوژن و عملیات دندانپزشکی را می آموزند. دانش آموزان همچنین در مورد دندانپزشکی ترمیم، جراحی دهان، دندانپزشکی کودکان و سایر تخصص های دندانپزشکی یاد می گیرند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در هلند

 • تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک معتبر بین المللی
 • مجوز کار در حین تحصیل دندانپزشکی
 • ارائه امکانات و شرایط خوب زندگی
 • شهریه بسیار پایین تحصیل دندانپزشکی در هلند

هزینه تحصیل دندانپزشکی در هلند

از مواردی که دانشجویان در حین تحصیل دندانپزشکی در هلند باید به آن توجه کنند هزینه تحصیل و زندگی در هلند می باشد. تحصیل دندانپزشکی در هلند به زبان انگلیسی هزینه ای به مبلغ ۷۰۰۰ الی ۲۵۰۰۰ یورو برای دانشجویان به همراه دارد. علاوه بر هزینه تحصیل هزینه های دیگری نیز وجود دارد که باید به آن توجه کرد که یکی از آنها هزینه مسکن می باشد. هزینه مسکن دانشجویی به طور متوسط بین ۲۵۰ تا ۶۰۰ یورو می باشد.این تفاوت در قیمت ها به دلیل شهر محل تحصیل و امکاناتی است که محل زندگی در اختیار شما قرار می دهد. برای مثال هزینه مسکن در امستردام بسیار بیشتر از سایر شهر های کوچک می باشد.

همچنین گاهی نیز خدماتی مانند اینترنت تلوزیون هزینه برق هزینه گرمایش خانه و … بر روی اجاره محل زندگی محاسبه می شود. بعد از خانه مهم ترین بخش هزینه زندگی هزینه خورد و خوراک است.معمولا دانشگاه ها با قیمتی مناسب غذای گرم برای تمام وعده های غذایی در اختیار دانشجو ها می گذارند ولی اقتصادی ترین روش این است که خود دانشجو برای خودش غذا بپزد. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور هلند مجوز کار در محدوده ای ۱۰ و ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد.

برچسب ها : هلند ، تحصیل دندانپزشکی در هلند ، تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور ،
+ |
نوشته شده توسط سورنا مرتضوی در يکشنبه 14 مرداد 1397

فرانسه همواره به یاد آورنده مواردی است که در ذهنها ماندگارند از جمله تنوع فرهنگی و سابقه تاریخی شهرها، ذائقه غذایی متفاوت، مناظر دیدنی و جذاب، کوه های ناهموار و جنگلهای سرسبز، سواحل طلایی و دریاهای لاجوردی، مراتع سرسبز و رودخانه های بزرگ که برای سلیقه هر فرد ایده آل می باشد. همین موضوع یکی از دلایل انتخاب تحصیل در فرانسه به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی می باشد.

شاید در تصور شما فرانسه به عنوان کشوری با پیشینه علمی و هنری درخشان باشد اما به یاد داشته باشید این کشور زادگاه متفکرانی مانند رنه دکارت و ژان پل سارتر، نویسندگانی مانند مارسل پروست و آلبرت کامو، فیلمسازانی مانند ژان لوک گدار و ژان رنوار و هنرمندانی مانند کلود مونه و پل سزان است که در کنار این نام ها می توانیم به گروهی دیگر از دانشمندان، ریاضی دانان و سایر محققان را اضافه کنیم.

تحصیل در فرانسه به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود و در این قسمت سعی میکنیم به اختصار به بررسی شرایط تحصیل در فرانسه بپردازیم.

دانشگاه های فرانسهتحصیل در فرانسه

تعداد محدودی از کشورها هستند که به اندازه فرانسه در تحقیقات و آموزش و پرورش سرمایه گذاری مینمایند و این امر در رده بندی جهانی دانشگاه ها در سال 2018 کاملا مشهود است و 39 دانشگاه و موسسه فرانسوی در این رده بندی قرار دارند و 11 دانشگاه در بین 300 دانشگاه برتر نیز میباشند. دو دانشگاه برتر ملی این کشور عبارتند از دانشگاه Ecole Normale Supérieure و دانشگاه Ecole Polytechnique ParisTech در پاریس که به ترتیب در رده های 43 و 59 جهان میباشند.

علاوه بر 39 دانشگاه ها فرانسه که در رتبه بندی جهانی دانشگاه های QS قرار دارند، فرانسه نیز به دارا بودن مدارس کسب و کار تخصصی شناخته شده است. گرچه در رتبه بندی جهانی به دلیل تمرکز بر یک رشته خاص قرار نگرفته اند اما دارای شهرت جهانی فراوانی می باشند.این موسسات عبارتند از: ESCP Europe و ESSEC Business School و HEC Paris and INSEAD.

لازم به ذکر است که شهریه های دانشگاهی در فرانسه جزو کمترین شهریه های دنیا بود بنابراین با تحصیل در فرانسه فرصت تحصیل در یک موسسه آموزشی معتبر با هزینه مقرون به صرفه را دارید که همچنین موقعیت یادگیری زبان بین المللی فرانسه را نیز برای شما دربر خواهد داشت.

هزینه تحصیل در فرانسه

کسانی که برای تحصیل در فرانسه دانشگاه های دولتی را انتخاب می کنند شهریه ای نسبتاً کم میپردازند. برای اکثر دوره ها در بسیاری از دانشگاه ها دولتی در فرانسه، شهریه تحصیلی تنها 200 تا 400 یورو در سال برای مقاطع کارشناسی و ارشد می باشد اگرچه زبان تدریس در دانشگاه های دولتی، فرانسوی است و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی داشته باشید باید شهریه ای معادل 5000 تا 8000 یورو در سال پرداخت نمایید.

متقاضیان تحصیل به زبان فرانسوی باید مدرک TEF یا TCF با حداقل نمره B1 و متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک آیلتس با نمره 6 به بالا ارائه کنند.

در مورد هزینه زندگی در فرانسه باید توجه داشت که هزینه زندگی در مناطق مختلف متفاوت بوده و زندگی در شهر پاریس به مراتب از دیگر شهرهای فرانسه گرانتر است به این صورت که مخارج سالانه یک دانشجو در پاریس بین 10.000 تا 12.000 یورو در سال بوده که این مقدار در شهرهای کوچک تر در حدود 6000 تا 8000 یورو در سال تخمین زده می شود.

ویزای دانشجویی فرانسهتحصیل در فرانسه

اخذ ویزای دانشجویی فرانسه به کشور مبدا که شما از آن کشور درخواستتان را ارائه مینمایید بستگی دارد زیرا در 31 کشور روند CEF فرانسه اجرا میشود. اگر شما از یکی از این 31 کشور ثبت نام مینمایید (کشور ایران جزو این کشورها می باشد) باید از طریق سیستم آنلاین CEF ثبت نام نمایید.

پس از پذیرفته شدن در یک موسسه نیازمند دریافت ویزا و اجازه اقامت (VLS-TS) میباشید که برای یک سال معتبر است. برای به دست آوردن این ویزا به شما نیازمند موارد زیر هستید:

 • تکمیل فرم در سیستم
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
 • نامه پذیرش از یک دانشگاه فرانسوی
 • عکس
 • رزومه تحصیلی
 • اصل گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • اثبات آشنایی کافی با زبان فرانسه یا انگلیسی
برچسب ها : فرانسه ، تحصیل در فرانسه ،
+ |
نوشته شده توسط سورنا مرتضوی در پنجشنبه 28 تير 1397

هنگ کنگ در شرق آسیا و هم مرز با دریای چین و جنوب شرق کشور چین واقع شده و با سرزمین اصلی چین ۳۰ کیلومتر مرز مشترک دارد. از نظر ارتفاع از سطح دریا بین صفر در دریای چین جنوبی و ۹۵۸ متر در تیاموشان قرار دارد. هنگ کنگ شهری است جزیره‌ای در چین که تا سال ۱۹۹۷ مستعمره بریتانیا بود، شهری با ۶.۸ میلیون نفر در شرقی‌ترین قسمت آسیا که نماد تمدن معاصر انسان است.

شهر هنگ کنگ که در سده نوزدهم همچون یک بندر بازرگانی عمل می‌کرد امروزه به صورت یک مرکز اصلی امور مالی در جهان درآمده است. هنگ کنگ مرکز تجارت جهانی در منطقه شرق آسیا و حوزه اقیانوسیه است و بسیاری از کشورها و شرکتها مرکز فعالیتهای منطقه ای خود را در هنگ کنگ دایر کرده اند. هنگ‌کنگ شهری با ۳۹ ساختمان بلند که ارتفاع هر یک بیش از ۲۰۰ متر است به شهر آسمانخراش‌ها معروف شده و اگرچه برای خود استقلال قائل است اما به دلیل جاذبه‌های وسوسه‌انگیزش، هنوز نتوانسته سایه چین را از خود دور کند. اگرچه این شهر افسانه‌ای به هیأت زیباترین و مدرن‌ترین شهرهای جهان درآمده و تعداد ۴ برج بلند از مجموع ۱۵ برج مرتفع دنیا را در خود جای داده است اما تمام شکوه و زیبایی‌اش را مرهون بناهای مدرنش نیست.

هنگ‌کنگ از دیرباز به دلیل موقعیت جغرافیایی خاصش همواره مورد توجه گردشگران و به ویژه سرمایه‌گذاران بوده است و شاید همین امر باعث شده که این منطقه جدا افتاده از چین، خیلی زود به قامتی نو برآید و سیمایی افسانه‌ای به خود بگیرد. خط افق هنگ‌کنگ انتخاب گسترده‌ای از برج‌های آسمان‌سای مجزا با روشنایی و انعکاس زیبای شبانه را به نمایش می‌گذارد. این شهر یک مثال روشن برای آسمانخراش‌ها و افق پست ‌مدرن است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در هنگ کنگ

در دنیای امروز بسیاری از افراد و به خصوص جوانان تمایل به مهاجرت و ادامه تحصیل در کشورهای بسیار پیشرفته و مدرن دارند. یکی از ایده آل ترین کشورهای آسیایی برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، هنگ کنگ می باشد که جزء ۱۰ کشور برتر دنیا جهت ادامه تحصیل می باشد. هنگ کنگ دارای چندین دانشگاه معتبر در سطح بین المللی می باشد از این رو همه ساله افراد بسیاری از سراسر جهان به این کشور زیبا و پیشرفته مهاجرت می نمایند.تحصیل دندانپزشکی در هنگ کنگ

علاوه بر این بسیاری از دانشگاه های هنگ کنگ جهت جذب دانشجویان بین المللی و کسب شهرت جهانی بورسیه های تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می دهند. چرا که این امر موجب جذب بسیاری از افراد برای زندگی در هنگ کنگ خواهد شد. بنابراین وجود فرهنگی چندجانبه و دیدگاه های اجتماعی متفاوت، موجب کسب تجارب بسیار عالی و دسترسی به موارد دلخواه و ایده آل در زندگی خواهد بود.تحصیل دندانپزشکی در هنگ کنگ در مقطع لیسانس ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد و دانشجویان طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی را پیش رو دارند و می توانند در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل بدهند.

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های هنگ کنگ در مقطع لیسانس داشتن مدرک دیپلم متوسطه الزامی می باشد. علاوه بر این موارد باید بدانید که به طور کلی زبان مادری اغلب مردم در هنگ کنگ چینی می باشد اما شما می توانید به زبان انگلیسی نیز با مردم هنگ کنگ ارتباط برقرار کنید و منوی رستوران ها، تابلوهای خیابان ها و … ۲ زبانه هستند و البته زبان تدرس در اغلب دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در هنگ کنگ انگلیسی می باشد از این رو تسلط کامل به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل الزامی می باشد.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در هنگ کنگ

 • امکان بورسیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
 • مجوز کار در حین تحصیل دندانپزشکی در هنگ کنگ
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک بین المللی
 • نزدیک بودن فرهنگ هنک کنگ به دلیل آسیایی بودن

هزینه تحصیل دندانپزشکی در هنگ کنگ

اغلب افراد تصور می کنند زندگی در یک کلان شهر شلوغ همچون هنگ کنگ ارزان نیست اما این طور نیست زیرا هزینه های تحصیل، خوراک، پوشاک، حمل و نقل، بهداشت و درمان و سایر هزینه ها بسیار ارزان تر از کشورهای اروپایی و شمال آمریکا می باشد علاوه بر این به دانشجویان نیز کارت های تخفیفی نیز داده می شود که هزینه ها کاهش می دهد. هزینه هایی همچون: مواد غذایی، تفریح، حمل و نقل، پوشاک و…. در ماه مبلغی حدود ۶۵۰۰ دلار در بر دارد.

اما هزینه تحصیل دندانپزشکی در هنگ کنگ چیزی در حدود ۹۰۰۰۰ دلار تا ۲۶۵۰۰۰ دلار هنگ کنگ برای دانشجویان به همراه خواهد داشت همچنین اگر دانشجویی قصد اجاره خوابگاه را داشته باشد ، حدودا در هر سال باید ۱۵۰۰۰ دلار بابت اجاره خوابگاه بپردازد.

یکی از نکات مثبتی که میتوان برای تحصیل دندانپزشکی در هنگ کنگ به آن اشاره کرد این است که دولت هنگ کنگ جهت رفاه حال دانشجویان کمک هزینه های تحصیلی در نظر گرفته که تعدادی از بورس های تحصیلی برای دانشجویان غیر بومی می باشد که در موسسات آموزش عالی و سایر سازمان های دولتی یا خصوصی در حال تحصیل هستند و برخی از دیگر از بورس های تحصیلی بر اساس یک رقابت بین تمامی دانشجویان و بدون در نظر گرفتن ملیت، قومیت و… اهدا می شود به این صورت که دانشجویانی که سابقه تحصیلی بهتری داشته باند و از نظر مالی نیز مشکل داشته باشند می توانند از این بورسیه استفاده نمایند.

برچسب ها : هنگ کنگ ، تحصیل دندانپزشکی در هنگ کنگ ، تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور ،
+ |
نوشته شده توسط سورنا مرتضوی در پنجشنبه 21 تير 1397

جمهوری چک در آغاز سال 1993 به عنوان یکی از زیباترین کشورهای شرق اروپا شکل گرفت که قبلاً بخشی از چکسلواکی بود. این کشور قبلاً یک دولت کمونیستی تحت تاثیر اتحاد جماهیر شوروی بود که در چند دهه اخیر دستخوش توسعه سریع شده و در سال 2006 اولین دولت سابق بلوک شرق بود که بعنوان کشور توسعه یافته توسط بانک جهانی ارزیابی گردید. امروزه تحصیل در چک با وجود بیش از 39000 دانشجویی خارجی به طور چشمگیری یکی از مقاصد بین المللی محبوب جهت تحصیل می باشد و در آمار اتحادیه اروپا که در سال 2014 منتشر شد به عنوان دوازدهمین مقصد محبوب برای دانشجویان اراسموس اروپا ذکر شده است. مطمئنا گزینه های زیادی برای تحصیل در چک وجود دارد مانند : دانشگاه های معتبر، پایین بودن شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی، فرهنگ زندگی رنگارنگ و پر تحرک و …

دانشگاه های چک

نظام آموزش عالی چک با قدمتی در حدود 600 سال، امروزه شامل بیش از 70 دانشگاه می باشد که حدود دو سوم آن خصوصی هستند. در مجموع 10 دانشگاه جمهوری چک در رتبه بندی دانشگاه ها QS رتبه بالای 150 را به خود اختصاص داده اند. چهار دانشگاه از این دانشگاه ها در رتبه بندی اختصاصی دانشگاه های برتر در حال توسعه اروپا و آسیای مرکزی در سال 2015/16 گنجانده شده است.

دانشگاه چارلز – Charles Universityتحصیل در چک

دانشگاه چارلز Charles University که بالاترین رتبه را در جمهوری چک دارد در رتبه بندی EECA در رتبه سوم قرار دارد. دانشگاه چارلز در سال 1348 توسط امپراتور چارلز تاسیس شد و هنوز بزرگترین دانشگاه این کشور با 17 دانشکده و بیش از 51000 دانشجو محسوب می شود .

دانشگاه چارلز همچنین یکی از محبوب ترین گزینه ها برای تحصیل در چک در میان دانشجویان بین المللی به شمار می آید که برنامه بین المللی خود را در حال حاضر شامل مشارکت با تقریبا 200 دانشگاه در سراسر جهان قرار داده است. محوطه دانشگاه که متعلق به قرون وسطی می باشد در پراگ قرار دارد.

دانشگاه فنی چک در پراگ – Czech Technical University in Prague

دانشگاه فنی چک Czech Technical University in Prague که در سال 1707 تاسیس شده یکی دیگر از قدیمی ترین و بزرگترین موسسات دانشگاهی کشور است که در پراگ قرار دارد. این دانشگاه که دومین دانشگاه معتبر جمهوری چک نیز می باشد در رتبه بندی EECA در رتبه هشتم قرار دارد. دانشگاه فنی چک در پراگ دارای هشت دانشکده هست که بیش از 100 رشته درسی، به طور عمده در مهندسی و رشته های مرتبط برای متقاضیان بین المللی تحصیل در چک ارائه می دهد. حدود 24،000 دانشجو در حال حاضر در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. از جمله معروف ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه فیزیکدان معروف کریستین داپلر می باشد.

دانشگاه ماساریک – Masaryk University

دومین دانشگاه دولتی در این کشور، دانشگاه ماساریک Masaryk University می باشد که در دومین شهر بزرگ کشور، برنو واقع شده است. دانشگاه ماساریک در سال 1919 تاسیس شد و به عنوان یک عضو از گروه دانشگاه های کامپوستلا Compostela Group of Universities و شبکه اوترخت Utrecht Network، که هر دو به منظور ایجاد همکاری بین دانشگاه های سراسر اروپا تشکیل شده اند، فعالیت می نماید. این دانشگاه در حال حاضر در رتبه بندی EECA در رتبه 9 قرار دارد و حدود 38،000 دانشجو در 9 رشته مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه ماساریک همچنین به علت ارائه دروس به زبان انگلیسی و آلمانی یکی از ایده آل ترین مقاصد تحصیل در چک برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

دانشگاه فناوری برنو – Brno University of Technology

دانشگاه فناوری برنو Brno University of Technology واقع در شهر برنو در سال 1899 تاسیس شد و در رتبه بندی EECA دارای رتبه 19 می باشد. در ابتدا دانشگاه فقط دارای یک دوره مهندسی عمران بود اما به تدریج به یک موسسه معتبر دانشگاهی با بیش از 24،000 دانشجو در هشت دانشکده تبدیل شد. برای ترویج چهره دانشگاه به عنوان یکی از مقاصد ایده آل برای تحصیل در چک، دانشگاه فناوری برنو در پروژه های تحصیلی اتحادیه اروپا مانند اراسموس، Tempus، لئوناردو و چند برنامه دیگر شرکت می کند. این دانشگاه مجموعه ای از برنامه های درسی به زبان انگلیسی از مقطع کارشناسی تا سطح دکترا عموماً در زمینه مهندسی ارائه می دهد.

هزینه تحصیل در چکتحصیل در چک

آموزش عالی در همه دانشگاه های دولتی جمهوری چک برای دانشجویان همه ملیت ها تا زمانی که شما مایل و قادر به تحصیل به زبان چک باشید رایگان است. اگر شما مایل به ثبت نام در یک دوره به زبان انگلیسی باشید باید شهریه پرداخت نمایید. به عنوان مثال، هزینه برای دوره زبان انگلیسی به طور متوسط حدود 4500 دلار در سال می باشد. دانشجویان همچنین باید برخی از هزینه های اداری و یا هزینه برنامه های تکمیلی را پرداخت نمایند. دانشگاه های خصوصی شهریه های مختلفی دارند که به طور معمول در حدود 2000 تا 15000 دلار در سال می باشد.

زندگی و تحصیل در چک به طور کلی بسیار ارزان تر از اکثر کشورهای اروپایی می باشد. هزینه های مواد غذایی ، مسکن و حمل و نقل عمومی در مجموع حدود 600 الی 800 دلار در هر ماه می شود هر چند این هزینه ها بستگی به شیوه زندگی شما و بودجه خود شما دارد.

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا برای کار کردن در حین تحصیل در چک باید مجوز کار دریافت کنند. برای دانشجویان خارجی تا سن 26 سال، که روزهای کاری آنها بیش از هفت روز پی در پی یا در مجموع 30 روز کاری در یک سال تقویمی نیست، نیازی به اخذ مجوز کار نمی باشد.

برچسب ها : چک ، تحصیل در چک ،
+ |
نوشته شده توسط سورنا مرتضوی در دوشنبه 11 تير 1397

جمهوری صربستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که پایتخت آن بلگراد است و تا سال ۲۰۰۶ کشور صربسان و مونته‌نگرو خوانده می‌شد. این کشور از شمال با مجارستان، از شرق با رومانی و بلغارستان، از غرب با مونته‌نگرو، کرواسی و بوسنی و هرزگوین و از جنوب با آلبانی و مقدونیه همسایه است. مردمان این بخش از جهان از نژاد اسلاو هستند.

گردشگرانی که تجربه سفر به این کشور را دارند با مشاهده جاذبه‌های گردشگری تاریخی آن، به وضوح می‌توانند تاریخ غنی آن را حدس بزنند. صربستان در گذشته شاهد امپراطوری‌های بزرگی هم‌چون رومی‌ها بوده و همین موضوع سبب شده تا آثار تاریخی باشکوهی در آن برجای بمانند. این کشور که تا پیش‌ از قرن بیست‌ و یکم جزو یوگسلاوی محسوب می‌شد، با تلاش‌هایی که انجام داد در سال ۲۰۰۳ اعلام استقلال نمود و خود را به عنوان کشوری مستقل در اتحادیه اروپا ثبت کرد. جمعیت این کشور ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۲۵۶ نفر است. میانگین سنی جمعیت در این کشور ۳۷.۳سال است.

امید به زندگی در بدو تولد برای زنان ۸۶.۷۷ سال و برای مردان ۷۲.۴۹ سال است. با توجه به موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد صربستان، آّب‌وهوای این کشور فوق‌العاده مطبوع و ملایم است. در بخش‌های شمالی این کشور، به دلیل نزدیکی به منطقه اسکاندیناوی، هوا نسبتا خنک است. اما بخش‌های مرکزی در اغلب ایام سال، هوای معتدل و مناسبی دارد و تابستان‌های صربستان، بهترین زمان برای سفر است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در صربستان

دانشگاه بلگراد در پایتخت صربستان واقع شده است. بلگراد مرکز فرهنگی، اقتصادی و صنعتی صربستان است. این شهر متصل به اروپا مرکزی و بالکان است، به همین دلیل دارای موقعیت عالی است. دانشکده دندانپزشکی بلگراد یک برنامه شش سال برای اخذ درجه دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. تحصیلات در داخل ساختمان دانشگاه و همچنین توسط امکانات آموزشی در بلگراد انجام میگیرد. در نظر داشته باشید که صربستان در اتحادیه اروپا نیست، بنابراین هنگامی که مدرک خود را از دانشگاه دندانپزشکی بلگراد دریافت کردید و مایل به گرفتن تخصص یا کار کردن در اتحادیه اروپا هستید، باید امتحان دولتی آن کشور را بدهید.تحصیل دندانپزشکی در صربستان

تحصیل دندانپزشکی در صربستان به زبان انگلیسی در دانشگاه بلگراد در حدود ۶ سال زمان می برد. علاوه بر بخش نظری آموزش، دانش آموزان دانش و آگاهی عملی را از طریق کار در بیمارستان ها و موسسات دندانپزشکی اخذ خواهند کرد، و این دوره به عنوان کارآموزی بخشی از تحصیلات دندانپزشکی در صربستان می باشد و فردی که متقاضی تحصیل دندانپزشکی در صربستان است، ابتدا باید مدارک دیپلم و مدرک زبان انگلیسی خود را برای بررسی و تایید به صربستان بفرستد. برای بررسی مدارک هر فرد توسط دولت صربستان هزینه ای دریافت می شود. اگر مدارک فرد متقاضی مورد تایید بود، دانشگاه آنها را تایید می کند، سپس فرد باید در یکی از آموزشگاه های زبان صربی ثبت نام کرده و گواهی انسیتوی زبان را دریافت کند. دریافت این گواهی الزامی است و در مهم ترین مرحله باید در کنکور سراسری صربستان شرکت کند. نمرات دوره دیپلم و نمره حاصل از شرکت در کنکور ملاکی مهم برای پذیرش فرد در دانشگاه ها می باشد.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در صربستان

 • تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر صربستان
 • تحصیل دندانپزشکی در صربستان به زبان انگلیسی
 • عدم وجود شرایط سنی برای شرکت در مقاطع مختلف
 • ارائه خوابگاه به دانشجویان
 • هزینه پایین تحصیل دندانپزشکی در صربستان

هزینه تحصیل دندانپزشکی در صربستان

هزینه زندگی در صربستان در شهر های مختلف و برای افراد مختلف متفاوت است. اما هزینه تحصیل در صربستان برای صرب ها در دانشگاه های دولتی توسط دولت پرداخت می شود اما در دانشگاه های خصوصی توسط دانشجو متناسب با مقطع، رشته و دانشگاه پرداخت خواهد شد. شهریه تحصیل در دانشگاه های صربستان برای دانشجویان خارجی متفاوت است و باید کمی بیشتر از دانشجویان صرب پرداخت کنند.

در واقع هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی صربستان حدود ۵۰۰۰ یورو در سال است. در چند سال اخیر که تحصیل دندانپزشکی در صربستان متقاضیان زیادی پیدا کرده بهتر است که بدانید برای مخارج زندگی در کشور صربستان به مبلغی حدود ۶۰۰ یورو در هر ماه نیاز خواهید داشت که البته این هزینه ها بستگی به سبک و شیوه زندگی شما دارد. همچنین باید بدانید که اجازه کار دانشجویی معمولا به دانشجویان داده نمی شود و در مواقع خیلی خاص این اجازه داده می شود که در آن صورت باید فرد کاملا به زبان صربی مسلط باشد.

برچسب ها : صربستان ، تحصیل دندانپزشکی در صربستان ، تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور ،
+ |
نوشته شده توسط سورنا مرتضوی در چهارشنبه 30 خرداد 1397

جمهوری بلاروس (روسیه سفید) یکی از کشورهای اروپای شرقی است که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۰ تشکیل شد و تا پیش از آن جزو شوروی سابق بود. بلاروس از شمال و شرق با روسیه، از جنوب با اوکراین، از غرب با لهستان و از شمال با لتونی و لیتوانی همسایه است. پایتخت این کشور مینسک بوده و شهرهای هومل، ماهیلو، ویسبیسک و برست از شهرهای مهم آن بشمار می آیند. جمعیت این کشور حدود ۱۰ میلیون نفر است که میانگین سنی آنها ۳۸.۲ سال است. رشد جمعیت در این کشور منفی است.

جمهوری بلاروس به لحاظ مساحت جایگاه سیزدهم در اروپا را دارد. مساحت کشور برابر با ۲۰۷.۶۰۰ کیلومتر مربع است. اقلیم بلاروس معتدل با زمستان های مرطوب و نه چندان سرد و تابستانهای گرم و مرطوب است. دمای متوسط در ماه ژانویه معادل منفی ۶ درجه سانتیگراد و درماه ژولای مثبت ۱۸ درجه سانتیگراد است. بارندگی سالانه از ۵۵۰ تا ۷۰۰ میلیمتر است.

شرایط تحصیل پزشکی در بلاروس

تحصیل پزشکی در کشورهای اروپایی تقریبا اهداف تمام دانشجویان علاقه مند به این رشته است. شاید یکی از دلایل آن را وجود امکاناتی است که دانشگاه های کشورهای اروپایی در اختیار دانشجویان و سطح کیفی نظام آموزش و پرورش آنها می باشد. یکی از کشورهای مورد توجه برای تحصیل پزشکی کشور بلاروس می باشد. برای تحصیل پزشکی در بلاروس در مرحله اول باید دوره های پاتفک را بگذارید این دوره جهت ورود به دانشگاه های این کشور ضروری است. این دوره متقاضیان را برای حضور در دانشگاه های بلاروس آماده میکند.

دوره مقدماتی پاتفک ۶ الی ۹ ماهه می باشد و در این دوره دورسی مانند فیزیک، شیمی، زیست شناسی و دیگر دروس علوم پایه که مرتبط با رشته مورد درخواست متقاضی می باشد تدریس می شود. دوره پاتفک در بلاروس بسته به زبانی که متقاضی در رشته مورد نظرش تحصیل می نماید، می تواند به زبان انگلیسی یا روسی باشد. پس از اتمام دوره پاتفک دربلاروس شخص متقاضی باید امتحان ورودی جهت ورود به دانشگاه های پزشکی بلاروس بدهد و درصورت قبولی در این آزمون می تواند در رشته مورد نظر آغاز به تحصیل نماید.پزشکی در بلاروس

برای اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی کشور بلاروس متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی رشته تجربی و ریاضی هستند میتوانند اقدام کنند و پذیرش بگیرند. همچنین متقاضی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های بلاروس، نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل نمی باشد و این نکته ورود متقاضی به رشته های پزشکی را در بلاروس بسیار آسان نموده است. جهت اخذ ویزا تحصیلی در بلاروس شخص متقاضی نیازی به نشان دادن پشتوانه مالی ندارد.

همچنین برای تحصیل پزشکی در بلاروس باید بدانید که در سه سال اول تحصیل دروس علوم آناتومی، بافت شناسی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک و زبان لاتین به طول کامل آموزش داده میشود پس از آن به مدت ۴ الی ۶ سال باید در مراکز درمانی بیمارستان ها و کلینیک ها برای کسب تجربه در خصوص انواع بیماری ها مشغول به کار شوید. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی با گذراندن دوره های کارآموزی یکساله می توانند به عنوان یک پزشک تحت آموزش و با نظارت پزشکان ماهر فعالیت کنند.

مزایای تحصیل پزشکی در بلاروس

تحصیل در کشور بلاروس برای دانشجویان این رشته مزایای زیادی را به همراه دارد اگر بخواهم به چند مورد آن اشاره کنم باید بدانید که :

 • پایین بودن هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه
 • امنیت بالای این کشور
 • اعتبار علمی خوب
 • امکانات تفریحی و رفاهی
 • امکان اشتغال در حین تحصیل

هزینه تحصیل پزشکی در بلاروس

برای تحصیل پزشکی در بلاروس یکی از نکاتی که پس از سیستم آموزشی آن اهمیت دارد هزینه ایست که برای هر ترم تحصیل در این کشور باید بپردازید باید بدانید که تحصیل پزشکی در رشته پزشکی در بلاروس به زبان انگلیسی چیزی در حدود ۴۵۰۰ دلار به صورت سالیانه هزینه دارد که البته این مقدار هر ساله متفاوت خواهد بود همچنین اگر برای تحصیل پزشکی در بلاروس به زبان روسی مسلط باشید و این زبان را انتخاب کنید هزینه تحصیل شما نیز به مقدار ۱۰۰۰ دلار کاهش پیدا خواهد کرد. علاوه بر هزینه های تحصیل در بلاروس بهتر است از این مسئله آگاه باشید که شما به راحتی میتوانید در حین تحصیل به کار مشغول شده و از پس زندگی دانشجویی خود که به چیزی در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار است بر بیایید.

دانشگاه های کشور بلاروس در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشند.

برچسب ها : تحصیل پزشکی در خارج از کشور ، تحصیل پزشکی در بلاروس ، بلاروس ،
+ |
نوشته شده توسط سورنا مرتضوی در چهارشنبه 9 خرداد 1397
تبلیغات متنی
خريد بک لینک انبوه
پد موس طبی
ورزش بانوان